Murata Electronics LQH55DN222M03L
Part No.:
LQH55DN222M03L
Description:
FIXED IND 2.2MH 100MA 30.1OHM SM
Shipping
LQH55DN222M03L Information
Inductance:
2.2 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
100 mA
DC Resistance (DCR):
30.1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)