Murata Electronics LQH3NPZ4R7MJRL
Part No.:
LQH3NPZ4R7MJRL
Description:
FIXED IND
Shipping
LQH3NPZ4R7MJRL Information
Type:
Wirewound
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.58 A
Current - Saturation (Isat):
1.18A
DC Resistance (DCR):
144mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)