Murata Electronics LQH3NPN680MMEL
Part No.:
LQH3NPN680MMEL
Description:
FIXED IND 68UH 310MA 1212
Shipping
LQH3NPN680MMEL Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
310mA
DC Resistance (DCR):
1.15Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)