Murata Electronics LQH3NPH6R8MMEL
Part No.:
LQH3NPH6R8MMEL
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 6.8UH 1450MA SMD
Shipping
LQH3NPH6R8MMEL Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH3
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)