Murata Electronics LQH3NPH470MMEL
Part No.:
LQH3NPH470MMEL
Description:
FIXED IND 47UH 610MA 980MOHM SMD
Shipping
LQH3NPH470MMEL Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
610 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
DC Resistance (DCR):
980mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)