Murata Electronics LQH32PZ4R7NNCL
Part No.:
LQH32PZ4R7NNCL
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND
Shipping
LQH32PZ4R7NNCL Information
Series:
LQH3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Type:
Wirewound
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
186mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)