Murata Electronics LQH32PZ2R2NNCL
Part No.:
LQH32PZ2R2NNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.85A 64MOHM SMD
Shipping
LQH32PZ2R2NNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.85 A
Current - Saturation (Isat):
2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
64mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)