Murata Electronics LQH32PN6R8NNCL
Part No.:
LQH32PN6R8NNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.1A 264MOHM SMD
Shipping
LQH32PN6R8NNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
264mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)