Murata Electronics LQH32PN150MNCL
Part No.:
LQH32PN150MNCL
Description:
FIXED IND 15UH 700MA 570MOHM SMD
Shipping
LQH32PN150MNCL Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)