Murata Electronics LQH32PH4R7NN0L
Part No.:
LQH32PH4R7NN0L
Description:
FIXED IND 4.7UH 1A 216 MOHM SMD
Shipping
LQH32PH4R7NN0L Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
216mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)