Murata Electronics LQH32PH3R3NNCL
Part No.:
LQH32PH3R3NNCL
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.55A 120MOHM SM
Shipping
LQH32PH3R3NNCL Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.55 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)