Murata Electronics LQH32PH2R2NN0L
Part No.:
LQH32PH2R2NN0L
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.6A 91.2MOHM SM
Shipping
LQH32PH2R2NN0L Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
1.55A
DC Resistance (DCR):
91.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)