Murata Electronics LQH32PH220MNCL
Part No.:
LQH32PH220MNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 550MA 822MOHM SMD
Shipping
LQH32PH220MNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
822mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)