Murata Electronics LQH32PH1R0NNCL
Part No.:
LQH32PH1R0NNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 1UH 2.5A 43.2MOHM SMD
Shipping
LQH32PH1R0NNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
43.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)