Murata Electronics LQH32PH100MN0L
Part No.:
LQH32PH100MN0L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 700MA 456MOHM SMD
Shipping
LQH32PH100MN0L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
456mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)