Murata Electronics LQH32PBR47NNCL
Part No.:
LQH32PBR47NNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 470NH 2.9A 28.8MOHM SM
Shipping
LQH32PBR47NNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
28.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)