Murata Electronics LQH32PB4R7NN0L
Part No.:
LQH32PB4R7NN0L
Description:
FIXED IND 4.7UH 1A 180 MOHM SMD
Shipping
LQH32PB4R7NN0L Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
180mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)