Murata Electronics LQH32PB470MN0L
Part No.:
LQH32PB470MN0L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 47UH 310MA 2.14OHM SMD
Shipping
LQH32PB470MN0L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
310 mA
Current - Saturation (Isat):
330mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.14Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)