Murata Electronics LQH32PB100MNCL
Part No.:
LQH32PB100MNCL
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 450MA 354MOHM SMD
Shipping
LQH32PB100MNCL Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
354mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)