Murata Electronics LQH32NZ331J23L
Part No.:
LQH32NZ331J23L
Description:
FIXED IND 330UH 65MA 13 OHM SMD
Shipping
LQH32NZ331J23L Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
65 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)