Murata Electronics LQH32NZ101J23L
Part No.:
LQH32NZ101J23L
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 100UH 80MA 7 OHM SMD
Shipping
LQH32NZ101J23L Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
80 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)