Murata Electronics LQH32NZ100J23L
Part No.:
LQH32NZ100J23L
Description:
FIXED IND 10UH 190MA 1.8 OHM SMD
Shipping
LQH32NZ100J23L Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
190 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)