Murata Electronics LQH32NH820J23L
Part No.:
LQH32NH820J23L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 82UH 100MA 3.9 OHM SMD
Shipping
LQH32NH820J23L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
100 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
3.9Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)