Murata Electronics LQH32NH5R6J23L
Part No.:
LQH32NH5R6J23L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 5.6UH 335MA 384MOHM SM
Shipping
LQH32NH5R6J23L Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH32
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
335 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
384mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)