Murata Electronics LQH32NH561J23L
Part No.:
LQH32NH561J23L
Description:
FIXED IND 560UH 40MA 17.52OHM SM
Shipping
LQH32NH561J23L Information
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
40 mA
DC Resistance (DCR):
17.52Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
4MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)