Murata Electronics LQH32NH3R9J23L
Part No.:
LQH32NH3R9J23L
Description:
FIXED IND 3.9UH 510MA 168MOHM SM
Shipping
LQH32NH3R9J23L Information
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
510 mA
DC Resistance (DCR):
168mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)