Murata Electronics LQH32NH3R3J23L
Part No.:
LQH32NH3R3J23L
Description:
FIXED IND 3.3UH 425MA 240MOHM SM
Shipping
LQH32NH3R3J23L Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
425 mA
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
65MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)