Murata Electronics LQH32NH2R7J23L
Part No.:
LQH32NH2R7J23L
Description:
FIXED IND 2.7UH 495MA 180MOHM SM
Shipping
LQH32NH2R7J23L Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
495 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)