Murata Electronics LQH32NH221J23L
Part No.:
LQH32NH221J23L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 220UH 60MA 10.14OHM SM
Shipping
LQH32NH221J23L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
60 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
10.14Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
5.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)