Murata Electronics LQH32NH180J23L
Part No.:
LQH32NH180J23L
Description:
FIXED IND 18UH 235MA 768MOHM SMD
Shipping
LQH32NH180J23L Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
235 mA
DC Resistance (DCR):
768mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)