Murata Electronics LQH32MN6R8K23L
Part No.:
LQH32MN6R8K23L
Description:
FIXED IND 6.8UH 240MA 1.5OHM SMD
Shipping
LQH32MN6R8K23L Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
240 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)