Murata Electronics LQH32MN151J23L
Part No.:
LQH32MN151J23L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 150UH 70MA 9.3 OHM SMD
Shipping
LQH32MN151J23L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
70 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
9.3Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)