Murata Electronics LQH32MN121J23L
Part No.:
LQH32MN121J23L
Description:
FIXED IND 120UH 75MA 8 OHM SMD
Shipping
LQH32MN121J23L Information
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
75 mA
DC Resistance (DCR):
8Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
7.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)