Murata Electronics LQH32MN101K23L
Part No.:
LQH32MN101K23L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 100UH 80MA 7 OHM SMD
Shipping
LQH32MN101K23L Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH32
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
80 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)