Murata Electronics LQH32CN680K53L
Part No.:
LQH32CN680K53L
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 68UH 130MA 2.86OHM SMD
Shipping
LQH32CN680K53L Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.86Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)