Murata Electronics LQH2MCN220M52L
Part No.:
LQH2MCN220M52L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0806 (2016 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 130MA 7.15OHM SMD
Shipping
LQH2MCN220M52L Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQH2
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
130 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7.15Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)