Murata Electronics LQH2HPZ2R2MJRL
Part No.:
LQH2HPZ2R2MJRL
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.65A 110.4 MOHM
Shipping
LQH2HPZ2R2MJRL Information
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.65 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
110.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)