Murata Electronics LQH2HPZ100MGRL
Part No.:
LQH2HPZ100MGRL
Description:
FIXED IND 10UH 710MA 672MOHM SMD
Shipping
LQH2HPZ100MGRL Information
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
710 mA
Current - Saturation (Isat):
700mA
DC Resistance (DCR):
672mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)