Murata Electronics LQH2HPH220MGRL
Part No.:
LQH2HPH220MGRL
Description:
FIXED IND 22UH 460MA SMD
Shipping
LQH2HPH220MGRL Information
Series:
LQH2HPH_GR
Type:
Wirewound
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
250 mA
Current - Saturation (Isat):
460mA
DC Resistance (DCR):
1.632Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)