Murata Electronics LQH2HNHR56K03L
Part No.:
LQH2HNHR56K03L
Description:
FIXED IND 0.56UH 600MA POWRTRN
Shipping
LQH2HNHR56K03L Information
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
74mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
230MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)