Murata Electronics LQH2HNH5R6J03L
Part No.:
LQH2HNH5R6J03L
Description:
FIXED IND 5.6UH 210MA POWRTRN
Shipping
LQH2HNH5R6J03L Information
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
210 mA
DC Resistance (DCR):
580mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)