Bourns Inc. LPA0618-250KL
Part No.:
LPA0618-250KL
Description:
FIXED IND 25UH 1.2A 150 MOHM TH
Shipping
LPA0618-250KL Information
Inductance:
25 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.984" L (6.00mm x 25.00mm)