Bourns Inc. LPA0618-102KL
Part No.:
LPA0618-102KL
Description:
FIXED IND 1MH 200MA 3 OHM TH
Shipping
LPA0618-102KL Information
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
200 mA
DC Resistance (DCR):
3Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.236" Dia x 0.984" L (6.00mm x 25.00mm)