Nichicon LNT2W681MSEFBN
Part No.:
LNT2W681MSEFBN
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW CH
Shipping
LNT2W681MSEFBN Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
4.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
6.16 A @ 10 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
0.866" (22.00mm)
Size / Dimension:
2.008" Dia (51.00mm)
Height - Seated (Max):
4.055" (103.00mm)