KYOCERA AVX LMLP05A6M220DTAS
Part No.:
LMLP05A6M220DTAS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 1.5A 390MOHM SMD
Shipping
LMLP05A6M220DTAS Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
LMLP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
390mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)