Taiyo Yuden LMK325ABJ107MM-T
Part No.:
LMK325ABJ107MM-T
Description:
CAP CER 100UF 10V X5R 1210
Shipping
LMK325ABJ107MM-T Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)