Taiyo Yuden LMK107B7105MA-T
Part No.:
LMK107B7105MA-T
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Shipping
LMK107B7105MA-T Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)