Taiyo Yuden LMK105B7224KV-FR
Part No.:
LMK105B7224KV-FR
Description:
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402
Shipping
LMK105B7224KV-FR Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.026" (0.65mm)