Texas Instruments LM3S9B92-IQC80-C1
Part No.:
LM3S9B92-IQC80-C1
Shipping
LM3S9B92-IQC80-C1 Information
Packaging:
Tray
Speed:
80MHz
Connectivity:
CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
65
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.235V ~ 1.365V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)