KEMET LDEEB2330MA0N00
Part No.:
LDEEB2330MA0N00
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 100VDC 1210
Shipping
LDEEB2330MA0N00 Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)